Huśtawki ogrodowe Szczecin

Posiadacz ogrodu czasem staje przed wyborem rodzaju huśtawki - metalowa czy drewniana? Dlatego też powinien zapoznać się z zaletami i wadami obu materiałów.

Wybór drewnianej huśtawki ogrodowej Szczecin to wybór ekologiczny, gdyż drewno to naturalny Surowiec nieszkodliwy dla ludzkiego zdrowia, a dodatkowo nie powoduje alergii. Ponadto drewniana huśtawka ogrodowa bez problemu wpasuje się w każdy pejzaż i wprowadza element swojskości i klimat przytulności. Poza tym drewniana huśtawka ogrodowa wywołuje wrażenie ciepła, jest przyjemna w dotyku. Plusem drewnianej huśtawki ogrodowej Szczecin jest olbrzymia mnogość gatunków, rodzajów, różnorodności kolorów, faktur czy form drewna, z którego można skonstruować huśtawkę. Huśtawki drewniane posiadają przewagę w postaci stabilności, gdyż są cięższe co pozwala na ochronę przed silnym podmuchem wiatru. Jest to zarazem wada drewnianej huśtawki ogrodowej Szczecin , jednakże ważniejsze jest bezpieczeństwo. Metalowa huśtawka ogrodowa z kolei jest narażona na rdzę, jest mało stabilna i jest zimna oraz nieprzyjemna w dotyku. Huśtawki drewniane bardzo ładnie wyglądają, szczególnie, gdy usytuowane są w dużych ogrodach.

Huśtawki ogrodowe Szczecin drewniane wyglądają dobrze nawet bez dodatkowych poduch czy siedzisk. Przede wszystkim należy pamiętać, że naturalny materiał powoduje, że drewniana huśtawka wtapia się idealnie w krajobraz każdego ogrodu. Ponadto drewno już od wieków jest używane jako materiał do produkcji huśtawek oraz wszelkich Mebli ogrodowych. Spośród krajowych zasobów najczęściej zastosowanie znajduje drewno sosnowe, jesionowe, świerkowe, dębowe, akacjowe, modrzewiowe, itp. Aktualnie można kupić elementy drewniane wykończone, bądź surowe, które to należy samodzielnie zakonserwować. Oczywiste jest, że najlepiej jest zakupić takie, które na początku zostały zaimpregnowane ciśnieniowo, a następnie skręcone i pomalowane. Sprawi to, że konstrukcja drewniana będzie wszędzie, równomiernie nasycona impregnatem. Podsumowując drewno jest materiałem o cechach takich jak elegancja, estetyka i ekologia. Ponadto elementy drewniane są ciepłe i miłe w dotyku, a wystawione na silne słońce nie nagrzewa się tak intensywnie jak metal.